2016’nın En Çok Okunan 10 Yazısı

Yeni yıla girerken bizde sizlere geçen yılın en popüler 10 yazımızı tekrardan paylaşmak istedik. Belki gözünüzden kaçmıştır diye hep birlikte hatırlıyoruz. Tasarım Günlükleri Ailesi olarak sizlere yeni yılda sağlık ve mutluluklar dileriz. Tasarımla Kalın ve bizi takip etmeye devam edin 🙂

1)Tasarım Paftası Hazırlamak

onecikarilmis_1

Bu yılın en çok okunan yazısı goes to… Neyse başlıktan da anlaşılacağı gibi bu yazımız size, çoğumuzun öğrencilik hayatında sıkıntı yaşadığı Tasarım Paftası üzerine örnekler ve güzel bir anlatımla güzel takipçilerimizle paylaşılmışdı. Eğer hala okumadıysanız buradan okuyabilirsiniz.

2) 10 Temel Tasarım İlkesi

ondulation8

Yine her tasarımcının kesinlikle bilmesi gereken bir konu bu senenin 2. En çok okunan yazısı oluyor. Bu yazımızda sizlerle temel tasarımda aslında herkese gösterilen 10 Temel ilkeyi yazdık. Eğer bunu da okumadıysanız buradan okuyabilirsiniz.

3)Mimarlık Fakültesinden Mezun Olmadan Karşılacağınız 11 Olay

mimarlık_ögrencisi

Bu yazıda mezun olmuşlara anılar hala okuyanlarada muhtemelen karşılacağı güzide 11 olayı yazdık. Bu yazımızı da buradan okuyabilirsiniz.

4) Tasarımın Yapı Taşları:Tasarım Prensipleri ve Elemanları #003

prensipler_3

Temel Tasarım ilkelerini hallettik. Sonra ki aşama ne peki? Tabiki Tasarım Prensipleri ve Elemanları… Bu yazı dizisinde en çok okunan 3. Part olmuş. Ama siz diğer ikisinide okuyun. Çok güzel gerçekten 🙂 Okumak isteyenleri de buraya alalım.

5)Mimarlık Öğrencilerinin Jüri Haftası Yaşadığı 12 Çılgın Evre

juri

Jüri Haftası.. En çok yorulduğumuz, çileler çektiğimiz ama bir o kadar da eğlendiğimiz bir hafta bakalım noluyor bu haftada. Buradan okuyabilirsiniz.

6)Mimari Projelerde Tasarım Konseptinin Anlamı

Makale okumayı sevenler buraya hala okumadıysanız mükemmel bir makale sizi bekliyor. Hem de çok zorlandığımız ve bulamadığımız bir konu hakkında. Buradan okuyup indirebilirsiniz.

7) Tasarımın Yapı Taşları: Tasarım Prensipleri ve Elemanları #002

8102606660_091627bb99_b

Devam yazısı demiştik yukarıda ya. He işte onun bir öncesi 2 numara, ortancası. Okuyamayanları buraya alalım.

😎 Tasarımcının Gulyabanisi: Konsept

027efect

Yazının ismi biraz korkutucu olabilir ama yukarıda da bahsettik ya zorlanıyoruz, bulamıyoruz diye. Bu yazıda Korkularımızıda dile getiriyoruz ama nasıl yeneceğimizi. Bu sebepten bu yazıyı da buradan okuyabilirsiniz.

9)Kompozisyon: Bütünlük İçindeki Çeşitlilik

kompozisyon

Kompozisyon kavramını içeren ve bizlere yardımcı olacak bir konu daha okuyalım, paylaşalım ve de bilgilendirelim lütfen. Evet buradan 🙂

10)Bağlam ve Tasarım

clem-blog-37.2-Ontario

Başlığı gibi sade ve anlaşılır bir yazı. Konseptin bir sonra ki aşaması, bize acı çektiren soru yağmurlarına tutulmamızın sebebi. Evet doğru cevap Bağlam. Bu yazımızda en çok 10. yazımız. Daha fazlası da var takipte kalın. Buradan okuyabilirsiniz.

BONUS: KİMİZ BİZ ve APAÇIK BİR ÇAĞRI: BİZE KATILIN

bize_katilin

Bu iki yazımız ilk 10 a giremese de birisi 12 biriside 14 üncü sırada. Demek bizi merak ediyorsunuz.

O zaman neden hala duruyorsunuz sizde bu ailenin bir parçası olun, yazılarınızı gönderin etkinliklerimize katılın. 2017 de de etkinliklerimiz ve paylaşımlarımız devam edecek takipte kalın. Musmutlu yıllar hepinize 🙂 Unutmadan bu yazıları da buradan ve de buradan okuyabilirsiniz.

More from Tasarım Günlükleri
Mimari Tasarımda Dokunma Olgusu ve Dokunsal Haritalamaya İlişkin Bir Alan Çalışması
ÖZET Mimari üretim sürecinde görmeyi, mekânın algılanışı ve temsilinde diğer duyulardan üstün bir...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir