Photoshop İçin Takip Edilesi 7 YouTube Kanalı

Görselleştirme, mimarlık, iç mimarlık, grafik tasarım, fotoğrafçılık gibi bir çok alanda bugün ihtiyaç duyulan ve kullanılan bir yöntem. Bir çok farklı meslek alanında farklı şekillerle ihtiyaç duyulan görselleştirme çevremizde, işimizde hatta özel yaşantımızda sosyal ağlarda paylaştığımız herhangi bir paylaşımda bile ihtiyaç duyabileceğimiz geniş bir çerçeveyi kapsıyor. Adobe Photoshop işte bu programlardan bir tanesi. Farklı meslek prensiplerinden, farklı ihtiyaç ve beklentilere sahip kullanıcıların ihtiyacı olan her şeye sahip fotoğraf düzenleme programlarının en popüleri olan Photoshop’u dünyanın dört bir yanından milyonlarca kişi kullanıyor. Ve bir o kadarıda farklı gerekliliklerden dolayı öğrenmek istiyor.

Pek çoğumuz uzun eğitim videolarının içerisinde bizi ilgilendiren kısımların gelmesini bekleyemediğimiz için kafamızda kurduğumuz örneklere çabucak ulaşmak istediğimizden daha çok yazılı kaynakları tercih ediyoruz. Ama eğer photoshop hakkında iyi bir ön bilgiye sahip değilseniz yazı bazlı eğitimler sadece belirli bir alanda çalıştığı ve süreci tam olarak yansıtamadığı için etkili sonuçlar veremiyor. Bu sebepledir ki, eğer yeterli zamana ve sabra sahipseniz YouTube videoları Photoshop öğrenmek isteyenler için biçilmiş kaftan.

İşte photoshop’u belli bir seviyede kullanabilenler ve başlangıç seviyesinden öğrenmek isteyenler için seçtiğimiz en iyi 7 Youtube kanalı.

Phlearn

phelearn

Profesyonel fotoğrafçılar tarafından kurulmuş küçük bir şirket olan Phlearn özellikle fotoğrafçı takipçileri için Photoshop ve Fotoğrafçılık odaklı eğitimler hazırlıyor. Başlangıç seviyesinde bir amatör yada bir profesyonel fotoğrafçı olun, son derece keyifli bir üsluba sahip Phlearn kanalından öğrenebileceğiniz bir şeyler muhakkak vardır.

Ice Flow Studios

howardpinsky

Ice Flow Studios kesinlikle her türden kullanıcıya hitap eden youtube kanalları arasında zirvede olanlardan biri. Videoların haftalık yüklendiği kanalda Photoshop eğitiminizde içerdiği spesifik konularla sizi yönlendirecek çalma listeleri mevcut. Yazı efektleri, fotoğraf kompozisyonları, Photoshop temel eğitimleri, özel efektler vb. başlangıç düzeyinden profesyonel düzeye kadar çok sayıda video içeren ve aynı zamanda Howard Pinsky’in eğlenceli ve sürükleyici anlatımlarıyla haftalık kullanışlı ipuçları bulabileceğiniz kanalı takip etmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Photoshop Training Channel

photoshop_training

rafy A

rafy_a

Rafy A kanalıda Arun Kumar gibi ses içermeyen eğitim videoları yayınlanıyor. Bu kanal içinde videolarda ses olmamasına karşın kaliteli ve eğitici videolar bulabileceğinizi belirtmekte fayda var. Özellikle mimarlık öğrencileri için tavsiye edebileceğimiz dolu dolu bir kanaldır.

More from Beheşti Yaşar
Tasarımcının Gulyabanisi: Konsept
Konsept, tasarım öğrencilerinin öğrenim hayatlarının büyük bir bölümü boyunca ne olduğuna dair...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir