Konuşmacılar

Yrd.Doç.Dr. Ela Gökalp Aras

Gediz Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim görevlisi olan Yrd.Doç.Dr. Ela Gökalp Aras, Etkinlikte Uluslararası göç odaklı sunum yapacaktır. Aynı zamanda zorunlu göç, emek göçü, düzensiz göç gibi kategorilere de tarihsel açıklamalarında yer verecektir.

Yrd.Doç.Dr. Şafak Topuzkanamış

Temel alanı Anayasa Hukuku olan Şafak Topuzkanamış, DEÜ Hukuk Fakültesi fakültesinde yardımcı doçent olarak görevine devam etmektedir. Etkinlikte Kimlik, Kolektif Bellek ve Göç temel başlıkları üzerinden söyleşi yapacaktır.

Yrd.Doç.Dr. Pelin Karakuş

Gediz Üniversitesi’nde Psikoloji Bölümü öğretim görevlisi olan Pelin Karakuş, etkinlikte Göç ve İzmir: Kültürel ve mekansal deneyimler konulu bir söyleşi yapacaktır.

Y. Mim. Naciye Çıracı Yücel

Gediz Üniversitesi öğretim görevlisi olan Naciye Çıracı Yücel, söyleşisinde mekân ve fikir üretiminde tasarımcı olarak göç ve beraberinde getirdiği kavramları, dönüşüm ve değişime sebep olan anahtar kelimeleri/konuları tanımlayıp irdeleyecektir. Konuşma anahtar kelimelerin/konuların göç ve sonrasında yaşanan durumlar ve sorunlar için gerçekleştirilecek çözüm üretimlerde, farklı disiplinler ile mimarlık ve tasarımın nasıl işbirliği yapabileceğini tartışmayı hedeflemektedir.

More from Tasarım Günlükleri

Kimlik Söyleşileri

14-15 Mayıs’ta İzmir Mimarlık merkezinde gerçekleştirmiş olduğumuz‪#‎KavramlarDizisi‬ serisinin ikincisi olan ‪#‎Kimlik‬ etkinliği...
Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir